Rekreační zařízení Počta

Od roku 1991 zajišťujeme ubytování pro děti - školy, dětské tábory, sportovní soustředění pro veslaře, taneční tábory, ale i ubytování pro rodiny s dětmi a rybáře.

Rekreační zařízení Štědronín

Rekreační středisko Štědronín se nachází na břehu Orlické přehrady v blízkosti hradu Zvíkov. Areál je obklopen zčásti rozlehlými lesy a zčásti poklidnou hladinou řeky Otavy. Je vhodný pro školy v přírodě, školní výlety, rodinnou rekreaci, letní dětské tábory, pro pobyty seniorů, rybářů a na uspořádání firemní akce.
 

Foto

 

Rekreační středisko disponuje následujícími kapacitami:

  • 9x chata Šumavanka po 5 lůžkách, vlastní sociální zařízení, kuchyňka a vytápění akumulačními kamny

  • 2x zděná budova s 2-6 lůžkovými pokoji bez paland, celková kapacita 186 lůžek., sociální zařízení na chodbách, sociální zařízení pro pedagogocký dozor je oddělené. Součástí budov je 8 učeben s tabulemi a TV. Další vybavení - miniposilovna, infrasauna + perličková vana, stolní tenis

  • 1x chata Rozsutec, 8 lůžková chata, dvoupodlažní, podkroví dvoulůžkový + třílůžkový pokoj, horní podlaží 2 dvoulůžkové pokoje, přízemí třílůžkový pokoj, kuchyňský kout, sociální zařízení, obývací pokoj, malá terasa,

  • 3x apartmán: 2 třílůžkové a 1 dvoulůžkový,

  • 1x byt 3 + 1 (6 lůžek),

  • 21x dřevěná chatka po 4 lůžkách, jednoduché ubytování, společná sociální zařízení.

Na přilehlé louce jsou umístěny přípojky pro karavany a je zde i vyčleněné místo na stanování.

Za malý poplatek se můžete ubytovat i se svými domácími mazlíčky.


V areálu je 6 učeben plně vybavených pro výuku.

Nespornou výhodou je v letních měsících i vlastní venkovní bazén. Pokud hledáte aktivnější odpočinek, můžete si zde vypůjčit horská kola, 2 dvojkola, vybavení na kriket nebo využít volejbalová hřiště nebo hřiště na malou kopanou. K dispozici je i stolní tenis nebo šipky.

V okolí je plno turistických stezek. Na konci příjemně stráveného dne můžete usednout do místního baru s venkovní terasou. Recepce neslouží pouze jako místo pro vyzvednutí klíčů při příjezdu, ale dozvíte se zde všechny potřebné informace, včetně například informací o výletních plavbách po Orlické přehradě.

Jelikož leží RZ Štědronín na samém břehu Orlické přehrady, je vhodným místem pro pobyty rybářů.

Na večerní posezení u táboráku je připraveno několik ohnišť.

Korespondenční adresa:
RZ Štědronín
Štědronín 22
397 01 Písek

Ceníky služeb

Dokument
Štědronín – Školy v přírodě – 2021
Stáhnout
Štědronín – Školní výlety – 2021
Stáhnout
Štědronín – Letní dětské tábory – 2021
Stáhnout
Štědronín – Rodinná rekreace – 2021
Stáhnout
Štědronín – Pobyty pro rybáře – 2021
Stáhnout
Apartmánový byt Apartmánový byt Apartmánový byt Apartmánový byt Apartmánový byt Apartmánový byt Apartmánový byt Apartmánový byt Apartmánový byt Apartmánový byt Apartmánový byt

Poptávkový formulář pro ubytování

Rekreační zařízení Štědronín

Rekreační zařízení

Vyberte si rekreační zařízení k pobytu

Rekreační zařízení Štědronín

Rekreační zařízení Štědronín

Chatová osada Lažánky

Chatová osada Lažánky

Rekreační zařízení Lučkovice

Rekreační zařízení Lučkovice

Chatová osada Ostrý

Chatová osada Ostrý

Proč si vybrat rekreaci u nás?

Rekreační zařízení nabízí pobyty pro děti i dospělé v malebné krajině jižních Čech, uprostřed lesů a nedotčené přírody.
Jsou ideálním místem pro školy v přírodě, školní výlety, dětské tábory, ale i pro rodinnou dovolenou a firemní akce.

Turistické tipy v okolí

Orlická přehrada

Orlická přehrada je součástí vltavské kaskády. Hráz se čtyřmi Kaplanovými turbínami je založena v kaňonovitém údolí nad Solenicemi. Stavba probíhala v letech 1954 - 62. Vytváří vodní hladinu dlouhou přes 60 km, kromě Vltavy je vzduta i Otava v délce 23 km a Lužnice (díky navazující kořenské přehradě) v délce 7 km. Vodu lemují často strmé skály, šíře přehrady na několika místech převyšuje 1 km, je však zvětšována četnými zátokami. Nad Zvíkovem již není jezero tak členité a má více charakter řeky.


Orlické jezero

Orlické jezero má překrásné okolí a skýtá bohaté rekreační možnosti v četných hotelech, ubytovnách a kempech. Poskytuje možnost koupání, serfování a plachtění. K cestování po jezeře můžete použít i osobní lodní dopravu, která Vám přiblíží návštěvu atraktivních míst.


Zvíkov

Zvíkov, původně předhistorické hradiště na ostrohu nad soutokem Vltavy s Otavou. Hrad připomínán roku 1234, původní přístup ze severu i z jihu, nyní jen úzkou šíjí od jihu po mostě z roku 1777. Za mostem věž s břitem zvaná Hláska z let 1270 - 90. Hradní palác o pěti křídlech s arkádami v nádvoří stavěn v letech 1250 - 70. Při něm Hlízová věž z doby kolem roku 1234, obložená bosovanými žulovými kvádry, zvaná též Markomanka.


Informace o nás

Zajišťujeme ubytování pro děti - školy v přírodě, školní výlety, letní dětské tábory, sportovní soustředění, taneční a jazykové tábory, ale i ubytování pro rodiny s dětmi a rybáře, firemní a společenské akce.

Kontakty

+420-602 112 103
e-mail: pocta@volny.cz

Po - Pá: 8:00 - 18:00

So - Ne: 8:00 - 19:00

Zpracování osobních údajů