Příjemnou noc, je úterý 27.7.2021, 0:59. Dnes má svátek Věroslav, zítra Viktor.
Detail

POBYTY PRO SENIORY

Pro pobyty seniorů můžete využít RZ Štědronín a RZ Lučkovice.

Foto

Prioritou pobytů pro seniory je relaxace, klid a pohoda. Toho všeho se vám bohatě dostane v rekreačních zařízeních Štědronín a Lučkovice. Obě tato střediska se nachází v překrásné krajině jižných Čech. Na procházkách po okolních lesích si jistě užijete příjemnou dovolenou, odpočinete si od starostí všedních dní, nasbíráte si houby a poznáte nové přátele.

Rekreační zařízení Štědronín se nachází přímo na břehu Orlické přehrady. Přehrada je vyhlášenou rekreační oblastí, která láká nespočetné houfy návštěvníků. Areál je obklopen zčásti lesy, zčásti poklidnou hladinou řeky Otavy. Ubytovat se zde mohou jak jednotlivci, tak i celé skupiny. Ubytováni můžete být buď ve zděných budovách nebo v  chatách s vlastním sociálním zařízením. Parkování v areálu je zdarma. Za malý poplatek můžete být ubytováni i se svými domácími mazlíčky. V areálu je plno možností vyžití. K dispozici je venkovní bazén, několik hřišť, stolní tenis, půjčovna horských kol a internetové připojení. Po procházce vám jistě přijde vhod občerstvení ve zdejším baru. Za hezkého počasí si své nápoje můžete vychutnat na terase. Večery si můžete zpříjemnit u venkovního ohniště nebo u vnitřního krbu ve společenské místnosti.

Více informací o RZ Štědronín získáte zde.


Další variantou, kde příjemně strávit poklidnou dovolenou v centru přírody, je rekreační zařízení Lučkovice. Nachází se uprostřed lesů mezi městy Mirotice a Blatná. Již několik let se sem vrací stále stejné skupiny důchodců, což je jistě zárukou vysoké kvality tohoto střediska. Vyhlášenou je i zdejší kuchyně a zejména ženy se často dožadují od kuchařů jejich receptů. Okolní lesy jsou bohaté na houby, borůvky, jahody a maliny. V případě zájmu skupiny o celodenní výlet vám personál pomůže zajistit autobusovou dopravu. Pokud byste chtěli pořádat nějakou oslavu, žádný problém, středisko se vám postará o slavnostní občerstvení.

Více informací o RZ Lučkovice získáte zde.

O možnostech pobytů pro seniory v našich rekreačních střediscích si také můžete přečíst na serveru iDNES.cz v rubrice Cestování, kde byl zveřejněn článek s názvem Pobyty pro seniory v rekreačních zařízeních firmy Počta. Celý článek si najdete zde.


Kontakty
Obec

Rekreační zařízení Počta
tel.: 382 289 184
mobil: 602 112 103
mobil: 777 737 739
e-mail: pocta@volny.cz

Aktuality
Celý článek


Celý článek...

Celý článek

Enwia Summer Camp - RZ Lučkovice

Letní tábor s výukou angličtiny pro děti a mládež od 6 do 18 let v rekreačním zařízení Lučkovice Celý článek...

Celý článek

Anglický pobytový tábor v RZ Štědronín

Nabízíme týden plný zábavy v anglickém jazyce v rekreačním zařízení Štědronín Celý článek...

Celý článek

Další článek na serveru iDNES

24. října 2014 vyšel na serveru iDNES další článek o našich rekreačních zařízeních, zaměřený na pobyty pro školy v přírodě. Celý článek...

Celý článek

Článek na serveru iDNES

17. října 2014 vyšel na serveru iDNES v rubrice Cestování článek o všech čtyřech rekreačních zařízeních Počta. Celý článek...

Vypiš všechny zprávy

Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.

Info z databáze CzechTrade
Zdeněk Počta - Česky Zdeněk Počta - English Zdeněk Počta - Deutsch Zdeněk Počta - Pусский Zdeněk Počta - Français Zdeněk Počta - Español Zdeněk Počta - Italiano Zdeněk Počta - Slovensky Zdeněk Počta - Polski
Turistika

Orlická přehrada Orlická přehrada je součástí vltavské kaskády. Hráz se čtyřmi Kaplanovými turbínami je založena v kaňonovitém údolí nad Solenicemi. Stavba probíhala v letech 1954 - 62. Vytváří vodní hladinu dlouhou přes 60 km, kromě Vltavy je vzduta i Otava v délce 23 km a Lužnice (díky navazující kořenské přehradě) v délce 7 km. Vodu lemují často strmé skály, šíře přehrady na několika místech převyšuje 1 km, je však zvětšována četnými zátokami. Nad Zvíkovem již není jezero tak členité a má více charakter řeky.

Orlická přehrada Orlické jezero má překrásné okolí a skýtá bohaté rekreační možnosti v četných hotelech, ubytovnách a kempech. Poskytuje možnost koupání, serfování a plachtění. K cestování po jezeře můžete použít i osobní lodní dopravu, která Vám přiblíží návštěvu atraktivních míst.

Orlická přehrada - Zvíkov Zvíkov, původně předhistorické hradiště na ostrohu nad soutokem Vltavy s Otavou. Hrad připomínán roku 1234, původní přístup ze severu i z jihu, nyní jen úzkou šíjí od jihu po mostě z roku 1777. Za mostem věž s břitem zvaná Hláska z let 1270 - 90. Hradní palác o pěti křídlech s arkádami v nádvoří stavěn v letech 1250 - 70. Při něm Hlízová věž z doby kolem roku 1234, obložená bosovanými žulovými kvádry, zvaná též Markomanka.

www.pobytyprodeti.cz
© Počta
Editace